předfiltrace a filtrace pitné a procesní vody - odstranění pevných látek z vody

Poloautomatické a manuální sítové filtry

 

 

poloautomaticke-a-manualni-filtry.jpgPoloautomatické a manuální sítové filtry jsou standardním řešením pro filtraci nerozpustných látek z vody. 

 

Filtry jsou nejčastěji instalovány in-line do potrubí a jejich montáž, provozování a údržba je velmi snadná. Používají se všude tam, kde je možná pravidelná obsluha filtračního zařízení a kde je filtrován relativně malý průtok vody. Instalací těchto filtrů se chrání nejenom následná filtrační zařízení [pískové filtry, změkčovací zařízení, reverzní osmózy, rukávové filtry…], ale i veškerá ostatní zařízení a stroje, pro které je filtrovaná voda určena [zavlažovací systémy, zasněžovací systémy, tepelné výměníky, chladící okruhy, kotle, obráběcí stroje…].

 

Proplach filtru / Vyčištění síta se provádí na základě rozdílu tlaku v potrubí před a za filtrem.

 

 

Poloautomatické sítové filtry [série SA-500 / SA-500C] jsou levnější alternativou k automatickým hydraulickým filtrům. Proplach síta zde neprobíhá automaticky [sběračem nečistot neotáčí hydraulický motor, ale pro roztočení sběrače je nutné otáčet ručkou, která je umístěna na tělese filtru]. Proplach síta je velmi krátký a spotřeba proplachovací vody je nízká. Proces filtrace při proplachu není přerušen. Znečištěná voda z proplachu je vypuštěna do odpadu. Jsou vhodné pro použití v případech, kdy je voda více znečištěná a manuální filtr by bylo nutné často demontovat a čistit jeho síto.

 

Manuální filtry [série F-100 / F-300 / F-400] pracují na principu volného proudění vody. Mechanické nečistoty se usazují na filtračním sítu / sítech a při znečištění je nutné síto / síta demontovat a řádně vyčistit. Konstrukce filtrů umožňuje velmi rychlou a jednoduchou demontáž síta pomocí jednoduchého utahovacího mechanismu. Zcela odpadá nutnost složitého uvolňování šroubů.

 

 

 

Standardně jsou filtry ocelové s epoxidovým nástřikem a síty v kombinaci PVC / nerez. V případě použití filtrů pro agresivní vodu, horkou vodu nebo v potravinářském průmyslu je možné filtry vyrobit z nerez oceli 304L/316L nebo z titanu.

 

 

Jestliže je vaším požadavkem odstranění jakýchkoliv mechanických nečistot z vody, kontaktujte nás a my vám na základě analýzy surové vody, požadovaného výkonu filtrace [m³/hod] a požadované kvality výstupní vody zdarma vypracujeme nabídku nejvhodnějšího řešení.

 

 

Vysoká kvalita vody bez ohledu na její zdroj

>> nahoruČesky

English

По-русски

Hrvatski

Vítejte na webových stránkách firmy Power Plastics s.r.o.


Copyright © www.powerplastics.cz | created by AUTOGRAPH, created by Autograph, Admin-NG