předfiltrace a filtrace pitné a procesní vody - odstranění pevných látek z vody

Automatické samočisticí sítové filtry

 

 

automaticke-samocistici-sitove-filtry.jpgAutomatické samočisticí sítové filtry jsou ekonomickým a velmi efektivním řešením pro filtraci nerozpustných látek z vody.  Mají nízkou spotřebu elektrické energie a vody, nutných k automatickému vyčištění filtračních sít.

 

Filtry potřebují pro svoji instalaci velmi malý prostor a jejich montáž, provozování a údržba je velmi snadná. I přesto zvládnou přefiltrovat bez jakékoliv obsluhy velké množství vody znečištěné mechanickými látkami [do TSS 400] a tím šetří nejenom následná filtrační zařízení [pískové filtry, změkčovací zařízení, reverzní osmózy, rukávové filtry…], ale i veškerá ostatní zařízení a stroje, pro které je filtrovaná voda určena [zavlažovací systémy, zasněžovací systémy, tepelné výměníky, chladící okruhy, kotle, obráběcí stroje…].

 

Automatické sítové samočisticí filtry mají uplatnění všude tam, kde je velká spotřeba vody a tuto vodu je možné opakovaně používat [chlazení, zkrápění uhlí, snižování prašnosti, filtrace vody při zchlazování ocelářských výrobků, mytí a čištění vozidel, recyklace průmyslových odpadních vod, filtrace vody používané při oplachu lahví, zeleniny, ovoce…].

 

Filtry umožňují vzhledem ke svému technickému řešení kontinuální filtraci vody. Součástí dodávky všech typů automatickým filtrů je automatická řídicí jednotka. Proplach filtrů probíhá buď na základě tlakového rozdílu, nebo na základě předem nastaveného času.

 

 

 

Automatické samočisticí sítové filtry jsou poháněné hydraulickým motorem [série AF-200 / AF-800] nebo elektrickým motorem [série AF-200E / AF-900 / AF-9800 / AF-7500/700].

 

Automatické hydraulické samočisticí sítové filtry jsou levnější alternativou k filtrům s elektrickým motorem. Vzhledem k tomu, že ke svému automatickému proplachu používají surovou vodu, je nutné ke spuštění hydraulického motoru, který pohání píst, zajistit ve filtračním systému minimální tlak 2.5bar.

 

Automatické elektrické samočisticí sítové filtry jsou špičkovým řešením pro průmyslové aplikace. Jsou naprosto přesné, bezúdržbové a mají velmi nízkou hlučnost. Mají nižší spotřebu prací vody a kratší prací cyklus.

 

MEGA filtry jsou tvořeny jedním filtračním korpusem, ve kterém jsou umístěna dvě a více filtračních jednotek. Používají se v případech, kdy je nutné filtrovat velmi vysoký objem vody [více než 1000m³/h] a prostorová kapacita neumožňuje paralelní instalaci více jednotlivých filtrů.

 

 

 

Standardně jsou filtry ocelové s epoxidovým nástřikem a síty v kombinaci PVC / nerez. V případě použití filtrů pro agresivní vodu, horkou vodu nebo v potravinářském průmyslu je možné filtry vyrobit z nerez oceli 304L/316L nebo z titanu.

 

Filtry vyrábíme i pro pásma vysokého tlaku [16, 25, 40 barů], vysoké teploty [95°C], odolné vůči mrazu, s nestandardním napětím nebo s alternativním zdrojem energie [solární panel].

 

Základní barevné provedení je v odstínu RAL 5012 [světle modrá], na přání je možné filtry dodat v jakékoliv barvě vzorníku RAL.

 

 

Jestliže je vaším požadavkem odstranění jakýchkoliv mechanických nečistot z vody, kontaktujte nás a my vám na základě analýzy surové vody, požadovaného výkonu filtrace [m³/hod] a požadované kvality výstupní vody zdarma vypracujeme nabídku nejvhodnějšího řešení.

 

 

automaticke-sitove-samocistici-filtry-filtrace-a-uprava-vody-img-02.jpg

Vysoká kvalita vody bez ohledu na její zdroj

>> nahoruČesky

English

По-русски

Hrvatski

Vítejte na webových stránkách firmy Power Plastics s.r.o.


Copyright © www.powerplastics.cz | created by AUTOGRAPH, created by Autograph, Admin-NG